Pomysły na jesienne w popołudnia we Wrocławiu i okolicach

Rynek we Wrocławiu

Może to zabrzmi trochę banalnie, ale wrocławski rynek naprawdę jest niewiarygodnie piękny. Odwiedź go także w okresie Bożego Narodzenia! Jarmark Bożonarodzeniowy tutaj jest jednym z najpiękniejszych w Europie i zdecydowanie najpiękniejszym w Polsce.

Jeśli nie jesteś z Wrocławia i nie wiesz gdzie spędzić noc, sprawdź apartamenty na wynajem we Wrocławiu niedaleko rynku Batogospot.

Chleboteka (Ruska 64/65, Wrocław)

To małe okienko rzuciło na mnie urok i pachniało jak niebo. Podążaj za glutenem i ruszajmy! Świeżo wypiekane wyroby są przygotowywane zgodnie z tradycją. Miejsce jest naprawdę malutkie, ale hej… jesteś tam tylko po to, aby kupić jedzenie i zjeść je w trakcie spaceru! Nie ignoruj ​​lodówki znajdującej się przy ladzie, ponieważ jest wiele zdrowych opcji do kupienia.

Hala Targowa (Piaskowa 17)

Piękny budynek i jeszcze piękniejsza przestrzeń targowa wewnątrz hali. Wspaniały widok na Ostrów Tumski tuż za „Halą”. Gorąco polecam to sprawdzić.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie miejsca, za które ludzie kochają Wrocław to te, które umieściłem we wpisie, ale to właśnie te pokochałam najbardziej. Są też: Ostrów Tumski, Nadorze, piękne trasy spacerowe nad Odrą, niesamowite mosty, Hala Stulecia, parki i ogrody, wspaniała ulica Włodkowica, uroczy budynek Renoma i wiele, wiele innych.

Jeśli lubisz podróże z psem, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

A może wycieczka poza Wrocław?

Rezerwat Przyrody Milicz (Stawy Milickie), Dolina Baryczy

Rezerwat Przyrody Milicz  to spokojna okolica w dolinie Baryczy słynąca z obserwacji ptaków wędrownych i karpi. Piękne stawy (Stawy Milickie) oddzielone fotogenicznym mostem leżą w sąsiedztwie dworca kolejowego Milicz. Wszystkie jesienne kolory wokół zapierają dech w piersiach.  Znajduje się tu rustykalne muzeum wraz ze starym wiatrakiem, uspokajająca okolica i ogromny park przyrody, który tak trafnie zdobi okolicę.

Zamek Grodno, Góry Wałbrzyskie

Potężną średniowieczną fortecę Grodno można zwiedzać ze względu na wiele atrakcji, w tym wspaniałą architekturę, rzadkie zespoły i liczne trofea w postaci wspaniałych zwierząt, na które polowali dawni królowie i władcy w lasach wokół Wałbrzycha. Nie zapomnij wspiąć się po masywnych schodach na taras widokowy znajdujący się na szczycie zamku, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na dolinę Bystrzycy Świdnickiej. W zamkowej piwnicy przechowywane są między innymi dziwne narzędzia średniowiecznych tortur. 

Zamek Książ, Wałbrzych

Zamek Książ w Wałbrzychu to największy zamek na Dolnym Śląsku i rzeczywiście jedno z najwspanialszych miejsc do odwiedzenia w Polsce. Położony w Książańskim Parku Krajobrazowym jest obszarem chronionym na Pogórzu Wałbrzyskim.

Generowanie leadów. Nie wiesz jak pozyskać klientów dla swojego biznesu? Neocraft jest ekspertem w generowaniu leadów.

Zostaw komentarz i daj znać, które miejsca najbardziej kochasz we Wrocławiu