Nieruchomość inwestycyjna

Zakup pierwszej nieruchomości na wynajem to duży krok dla każdego inwestora. To jeden z największych aktywów, jakie możesz kupić, a przy odrobinie czasu i wysiłku może być świetnym sposobem na generowanie pasywnego dochodu .

Ale zanim zostaniesz potentatem na rynku nieruchomości i zaczniesz budować imperium, powinieneś zacząć od podstaw. Wiedza o tym, jak znaleźć dom, uzyskać kredyt hipoteczny i zapełnić go dobrymi lokatorami, to kluczowe aspekty zakupu pierwszej nieruchomości na wynajem.

*** Apartamenty na wynajem we Wrocławiu ***

Przyjrzyjmy się krokom, które musisz podjąć, aby kupić swoją pierwszą nieruchomość inwestycyjną, a także wyzwaniom, które możesz napotkać po drodze. Chociaż zakup nieruchomości na wynajem jest podobny do zakupu głównego miejsca zamieszkania, istnieją pewne wyjątkowe różnice, które należy wziąć pod uwagę.

Dzięki tym wskazówkom będziesz mieć informacje, których potrzebujesz, aby proces przebiegał tak płynnie, jak to tylko możliwe.

*** Generowanie leadów ***

Czy nieruchomość inwestycyjna jest dla Ciebie odpowiednia?

Kupowanie nieruchomości na wynajem nie jest dla osób o słabym sercu. Musisz nie tylko wziąć pod uwagę kredyt hipoteczny i koszty operacyjne, ale także pomyśleć o lokatorach, którzy mogą albo dokonać, albo przerwać Twoją inwestycję. Zazwyczaj posiadanie nieruchomości na wynajem wiąże się z większym ryzykiem niż inwestowanie na giełdzie.

W końcu, jeśli udało ci się utknąć ze złymi lokatorami, którzy nie płacą czynszu na czas, twoje zwroty nie są po prostu zmniejszone – one nie istnieją. Jasne, giełda może ciągnąć się tylko od 4% do 5% rocznie, ale możesz na to liczyć z pewnym poziomem pewności. Większy hazard stawiasz na nieruchomość inwestycyjną.

Ale wraz z większym hazardem pojawia się również szansa na większą nagrodę, a dotyczy to zwłaszcza nieruchomości inwestycyjnych. W 2016 r. średnia rentowność brutto dla inwestorów na wynajem wyniosła 9,4%, czyli nieznacznie mniej niż w poprzednich latach, ale nadal jest znacząca.    

W przypadku nieruchomości inwestycyjnej drobne zmiany – takie jak nowe drzwi lub drobne ulepszenia w kuchni – mogą zwiększyć prawdopodobieństwo pozyskania dobrych najemców przy wyższych miesięcznych czynszach. Dzięki nieruchomościom inwestycyjnym nie tylko unosisz się na fali, ale jesteś jej właścicielem . To świetny wybór dla tego inwestora, który chce mieć bardziej praktyczne możliwości. 

Dowiedz się więcej: Pomysły na marketing apartamentu na wynajem