Przygotowanie do podróży, cz. 1

Wyjazd za granicę na przygodę życia jest ekscytujący, inspirujący i… denerwujący! W porządku jest mieć kilka motyli w żołądku, w rzeczywistości byłoby dziwnie, gdybyś tak nie miał. Aby zmniejszyć ryzyko pełnego lęku, stresu i paniki, zalecamy, aby wszystkie przygotowania do podróży zostały wykonane przed wyjazdem.

*** Generowanie leadów ***

Poza tym, że jesteś całkowicie zen jeszcze przed wyjazdem, przygotowanie do podróży przed wyjazdem sprawi, że Twój pobyt w kraju będzie bardziej udanym doświadczeniem, zmniejszy potencjalne ryzyko i zwiększy pozytywny wpływ, jaki wywierasz na społeczność przyjmującą.

Wyznaczaj SMART cele

Zanim zdecydujesz się na miejsce docelowe, program lub projekt wolontariatu, świetnym pomysłem jest ustalenie celów i osiągnięć, nad którymi będziesz pracować podczas całej podróży. Może się to wydawać głupie, ale jest to bardzo ważny krok we wczesnych przygotowaniach do podróży, aby zagwarantować sukces Twojego pobytu za granicą!

*** Apartamenty na wynajem we Wrocławiu ***

Koncepcja celu SMART jest kompleksowa i super prosta do stworzenia:

S – Konkretne: Twoje cele powinny być dobrze zdefiniowane i jasne.

M – Mierzalne: Czy Twój cel jest osiągalny i jak mierzy się sukces?

A – Osiągalne: Wyznacz realistyczne cele, które można osiągnąć w dostępnym przedziale czasowym.

R — Trafne: Cele powinny być związane z wykonywanym zadaniem – w tym przypadku z Twoją podróżą.

T – Oparte na czasie lub możliwe do śledzenia: wyznacz sobie termin i trzymaj się go.

Uważam, że oszałamiający kawałek papeterii pomaga odeprzeć zwlekanie z wyznaczaniem celów, kupienie dziennika lub pamiętnika specjalnie na twoją podróż pomaga rozpocząć podróż i twoje emocje. Korzystaj z tego dziennika podczas przygotowań do podróży i podczas podróży za granicę, aby dokumentować ważne informacje, pomysły, listy życzeń i wrócić do swoich celów, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Pod koniec przygody będziesz mieć wspaniały zasób pełen wszystkich swoich wspomnień – nie wspominając o tym, że prowadzenie dziennika to świetny sposób na nudę podczas podróży (zwłaszcza w drodze), kiedy najczęściej nie możesz polegać na Netflix.

Przeczytaj także: Tanie sposoby na wakacje