KUPOWANIE NIERUCHOMOŚCI NA WYNAJEM

Jednym z najtrudniejszych aspektów kupowania nieruchomości na wynajem jest sporządzenie pełnej listy wszystkich wydatków. Nieuwzględnienie nawet jednego z góry nakładów kapitałowych lub bieżących wydatków może prowadzić do niedokładnego oszacowania kosztów i potencjału dochodowego Twojej nieruchomości.

*** apartamenty na wynajem Wrocław ***

Ta lista wydatków jest długa i obejmuje prowizje agentów/brokerów za nabycie nieruchomości, opłaty hipoteczne, sprzątanie i konserwację, naprawy, media, ubezpieczenie, reklamę dla najemców, odsetki od kredytu hipotecznego, zarządzanie nieruchomością, czas i wydatki związane z podróżą do i z nieruchomości, podatki i rozliczenia podatkowe, opłaty prawne, koszty wymiany sprzętu itp.

Niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe, jest poznanie z góry wszystkich wydatków, jakich może wymagać Twoja nieruchomość na wynajem. Z tego powodu, gdy obliczasz potencjalny dochód z nieruchomości, ważne jest, aby zebrać jak najwięcej informacji o nieruchomości i podobnych nieruchomościach w okolicy. Wskazane jest również, aby w swoich obliczeniach błądzić po konserwatywnej stronie — biorąc pod uwagę dodatkowy procent wydatków na nieprzewidziane koszty.

Dowiedz się więcej: Jak generować leady przy ograniczeniach finansowych

FINANSOWANIE WYNAJMU NIERUCHOMOŚCI

Finansowanie nieruchomości dochodowej jest zazwyczaj trudniejsze niż finansowanie domu lub innego głównego miejsca zamieszkania.

Główną różnicą jest wielkość wymagana do zaliczki. Podczas gdy nabywcy domów z silnym kredytem mogą znaleźć możliwości finansowania, które wymagają zaledwie kilku procent spadku na głównym miejscu zamieszkania, inwestorzy zazwyczaj muszą odłożyć co najmniej 20%.

Przeczytaj więcej: nieruchomość inwestycyjna

Dostępne są inne opcje finansowania, jednak niektóre dość kreatywne. Na przykład inwestor może poprosić o „finansowanie sprzedającego” lub „finansowanie właściciela”, gdzie właściciel nieruchomości pełni rolę banku lub firmy hipotecznej, a inwestor wpłaca kwotę pieniędzy na zakup i obiecuje określoną kwotę co miesiąc — tak jak zrobiliby to z tradycyjną firmą hipoteczną.

Rzeczywiście, transakcje te pod wieloma względami naśladują standardową umowę hipoteczną, obejmującą agentów i firmę depozytową, a kredyt i dobre imię inwestora są tak samo ważne dla zaspokojenia odpowiedzialności hipotecznej, jak gdyby pożyczka była w posiadaniu duży bank.