Przygotowanie do podróży, cz.3

Zapoznaj się: Przygotowanie do podróży

Uporządkuj listę rzeczy do zrobienia

Zasadniczo, bez bardzo potrzebnej papierkowej roboty, twoje marzenia o wyjeździe za granicę pójdą „ kaput ”. Oto kilka pytań, które należy sobie zadać podczas przygotowań do podróży…

 1. Czy masz paszport? Tak — dobra robota, upewnij się, że jest ważny przez sześć miesięcy od daty powrotu. Nie? Zdobądź nowy, JAK NAJSZYBCIEJ!
 2. Czy musisz uzyskać wizę, aby móc wjechać do wybranego miejsca docelowego? Zbadaj to z wyznaczoną ambasadą.. Poznaj wymagania.
 3. Czy Twoje szczepienia są aktualne lub potrzebujesz konkretnych szczepień dla wybranego miejsca? Na przykład w niektórych częściach Afryki możesz wjechać tylko wtedy, gdy masz szczepienie przeciwko żółtej febrze. Odwiedź lekarza podróży z pełną kopią planu podróży, który omówi z Tobą szczepienia, leki.
 4. Kupiłeś ubezpieczenie podróżne? A jeśli tak, czy rozumiesz, co robi, a czego nie obejmuje? Upewnij się, że porozmawiałeś z firmą ubezpieczeniową o tym, jakie działania są objęte ubezpieczeniem i zrozumiesz proces roszczenia, jeśli będziesz musiał to zrobić.
 5. Czy zarezerwowałeś odbiór z lotniska i pierwsze noclegi po przybyciu na miejsce? Możliwe, że po wyjściu z samolotu będziesz zmęczony i przytłoczony, wiedząc, że masz wcześniej zorganizowany transport i zakwaterowanie, co zmniejszy poziom stresu i zapewni Ci bezpieczeństwo w ciągu pierwszych 24 godzin w kraju.
 6. Czy rozmawiałeś ze swoim bankiem na temat korzystania z kart debetowych i/lub kredytowych za granicą? Poinformuj ich konkretnie, dokąd się wybierasz, aby nie odcięli dostępu do Twoich pieniędzy na ich koncie, zakładając, że jest to oszustwo.

*** Apartamenty na wynajem Wrocław ***

Zadbaj o siebie

Twoje dobre samopoczucie podczas pobytu za granicą jest super-mega-ważne, nie chcesz, aby Twoje wspomnienia były przyćmione przez uporczywą chorobę lub problemy ze zdrowiem psychicznym. Zadbaj o siebie przed wyjazdem, zaopatrz się w witaminy i upewnij się, że masz solidną sieć wsparcia przyjaciół i rodziny, z którą możesz porozmawiać, gdy zrobi się ciężko.

Nieuniknione jest, że będziesz mieć rozstrój żołądka lub tęsknotę za domem, ale tak długo, jak przygotowałeś się na te wyjazdy, szybko je pokonasz i wrócisz do przygody z książkami. 

*** generowanie leadów ***

Lista kontrolna przygotowania do podróży:

 • Mieć paszport, który jest aktualny i wszelkie niezbędne wizy zaaranżowane wcześniej
 • Odwiedź lekarza podróży i odbierz wymagane szczepienia 
 • Spakuj podstawową (lub nie tak podstawową) apteczkę
 • Zarezerwuj zakwaterowanie (przynajmniej na pierwszą noc) i odbiór z lotniska
 • Kup kompleksowe ubezpieczenie podróżne
 • Porozmawiaj ze swoim bankiem o opcjach pieniędzy na podróż i poinformuj go, w szczególności, dokąd się wybierasz
 • Upewnij się, że Twój telefon komórkowy jest odblokowany dla międzynarodowej karty SIM
 • Omów oczekiwania komunikacyjne ze znajomymi i rodziną
 • Zbadaj klimat i odpowiednio się zapakuj (staraj się nie przepakowywać!!)
 • Pobierz swoje ulubione podcasty i albumy
 • Kup dziennik do wyznaczania celów i zabezpieczania wspomnień z podróży 
 • Otwarty umysł, poczucie przygody i pasja do sensownych podróży

Co teraz?

Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi przygotowań do podróży zapewni ci udany i ogólnie bardziej ekscytujący czas za granicą. Pamiętaj o tym, aby być otwartym na nowe i ekscytujące możliwości. Idź tam, baw się i bądź bezpieczny!