Ciepłe kierunki do odwiedzenia zimą

Jasne, najbliższe miesiące zapowiadają mnóstwo mroźnej zabawy. Między grudniem a lutym jest to nie tyle trzask zimna, co długie, przedłużone zamrożenie z dużą szansą na opady. Czy nie zasługujesz na wytchnienie od arktycznych temperatur i oblodzonych dróg? Tak nam się wydaje!

Jeśli wolisz zimowe klimaty w Polsce – odwiedź Wrocław i wrocławski jarmark świąteczny! Przy okazji sprawdź: apartamenty na wynajem Wrocław

Gotowy do lotu w ciepłe kierunki? Spakuj walizki i ogrzej się!

Sri Lanka

Ta egzotyczna wyspa na Oceanie Indyjskim, przeoczona perełka, uwodzi każdego, kto kroczy stopą swoją oszałamiającą dziką przyrodą, kolorową historią i aromatyczną kuchnią. Ze względu na bliskość i brak tłumów można dużo spakować na wycieczkę na Sri Lankę. Rozpocznij, wspinając się po stromych schodach na szczyt Sigiriyi. Inne atrakcje to Złota Świątynia Dambulla i jazda na rowerze przez plantacje herbaty.

Zobacz też: jak pozyskać klientów?

Wyspy Galapagos

Dla entuzjastów przyrody i poszukiwaczy przygód nic nie zbliża się nawet do wysp Galapagos. Zima to naprawdę wyjątkowy czas, naznaczony ciepłymi temperaturami, obfitym słońcem i spokojnymi wodami. To także okres lęgowy dla wielu zwierząt – zwiększając w ten sposób szanse napotkania wylęgania się żółwi olbrzymich i gniazdowania flamingów. Masz ochotę na wycieczkę z rurką? Przypływy wokół zatoki Gardner są pełne papugoryb, rekinów białopłetwych i płaszczek.

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

W ciągu ostatnich trzech dekad Dubaj stał się międzynarodowym centrum biznesu i turystyki. To nie przypadek, że błyskotki z całego świata podróżują do tego bogatego, pustynnego raju. Dodaj do tego wielokrotnie nagradzane restauracje, olśniewające mega-centra handlowe, a także luksusowe kurorty.

Koh Samui, Tajlandia

W sferze sprawdzonych miejsc wakacyjnych niewiele porównuje do Koh Samui. Druga co do wielkości wyspa Tajlandii i królujący wakacyjny hotspot oferuje odurzającą mieszankę piaszczystych odcinków, gajów kokosowych, gęstej dżungli, hipnotyzujących świątyń i gościnnych mieszkańców. 

Polecamy także: Winnice na Dolnym Śląsku